טיפול בפחד קהל

".....עמדתי שם ולא ידעתי איפה לקבור את עצמי....."

האם המחשבה שעליך לדבר מול קהל גורמת לך מיד למתח, לחרדות ולחוסר שינה ? האם כל דיבור מול קהל גורם לך מיד לדופק מטורף, לרעידות בקול ובידיים, להזעה והסמקה, לתחושת מחנק, גמגום, לבלבול, ללחץ עצום ול BLACK OUT ולרצון לברוח ?
מדהים, אבל מיליוני נשים וגברים בכל העולם, צעירים ומבוגרים, סובלים מפחד קהל ומחרדת קהל ולפיכך: לא מדברים מול קבוצה, נמנעים מלהציג את עצמם בסבב הכרות בכיתה ובעבודה, נכשלים במפגשי דינמיקה קבוצתית, מול ועדות הערכה וראיונות עבודה, חוששים וחרדים מכל פניה של מנהלים בכירים, תמיד פסיביים בישיבות עבודה ותמיד ישתקו בסיעור מוחות, לעולם לא יבקשו לקום ולהציג פרזנטציות, לעולם לא יצביעו ויקומו ללוח בכיתה, לא ינאמו ולא יקומו לברך אפילו באירוע משפחתי. אנשים אלה למרבה הצער, סובלים גם מתסכול עמוק, הם חסרי אסרטיביות, מאכזבים מאד ובמקרים רבים מרגישים שהקריירה שלהם תקועה.

מקרה בודד בגיל צעיר, הופך לפחד קהל שמלווה אותך כל חייך
מניסיון רב שנים בעבודה עם אנשים הסובלים מפחד קהל למדתי, שאין קשר לגיל, למוצא, להשכלה או לתפקיד. רוב האנשים הסובלים מפחד קהל ומחרדת קהל, מספיק שחוו טראומה אחת שהתרחשה בדרך כלל בצעירותם, כשנכשלו או נעלבו מול קהל בבית הספר, באירוע משפחתי, בצבא או בעבודה ומאז חוסר טיפול הפך את המקרה הבודד לפחד כרוני המלווה אותם כל חייהם.
 
שיטת ICU ומסלול אישי - להתגברות על התופעות הפיסיולוגיות
בשיטת ICU שפיתחתי, ניתן ללמוד ולהתגבר על הפחד ועל התופעות "המסגירות". ניתן לרכוש שיטה לחיזוק האסרטיביות, לרכוש כישורים להפגנת סמכותיות, ללמוד להתיצב בביטחון עצמי ובמקצועיות מול קהל, ולדבר בביטחון ולהציג את עצמך ואת דעותיך כהלכה. ניתן במהירות ובקלות יחסית, ללמוד ולרכוש כישורים ומיומנות הופעה, להקסים, להעביר מסר, לשכנע ולהצליח !

האימון בנוי על שיטת "אחד על אחד" - הדרך הטובה ביותר
אני נשאל שוב ושוב כיצד לומדים אצלי להתגבר על חרדת קהל כשאצלי אין קהל. שאלה מצויינת. הפחד העכשווי המשתק את האדם הסובל ממנו, נובע מהאדם עצמו. הפחד מופנה לעתיד, מלמד ברוב המקרים על חשש מביקורת הסביבה ומזמין "דבר שעדין לא קרה". אני מאמין שהאימון בשיטת "אחד על אחד" מאפשר רכישת יכולות אישיות משופרות, משולבים בו תשומת לב המוקדשת כולה למתאמן, חיזוק עצמי, אסרטיביות ונחישות, פיתוח ביטחון עצמי ויכולת להתמודד קודם כל עם עצמך, להתמודד בהצלחה עם התופעות הפיזיולוגיות וכמובן עם הפחד. 
האימון האישי מותאם למטרותיו וליכולותו האישית של המתאמן, התרגול מקנה יכולות התמודדות חדשות, אסרטיביות, נחישות, חתירה להצלחה וביטחון עצמי.
את הניסיון הגדול שלי צברתי במאות הופעות, הרצאות, נאומים, הדגמות ופרזנטציות שבצעתי מול אלפי אנשים, משולב בשיטת ICU שפיתחתי ועל הקשבה רבה, סבלנות, עידוד ותמיכה אישית צמודה לאורך כל המסלול. 

בין תלמידי הרבים
סטודנטים, עובדים המתעתדים להציע עצמם לתפקידי ראש צוות או אחמ"ש, אנשי שיווק ומכירות המבצעים פרזנטציות ללקוחות, מנהלים שעליהם לנאום בשפות זרות, יזמי היי טק ואנשי עסקים המבקשים לגייס הון ממשקיעים, קציני צבא ומשטרה לפני דינמיקה קבוצתית, בנקאים ואנשי פיננסים לפני קידום "זכות חתימה" וראיונות קידום ומול ועדות הערכה, מועמדים לפקולטות יוקרתיות רפואה, משפטים לפני ועדות קבלה ובעלי מקצוע חופשיים המבקשים להתחיל להרצות ולהופיע. ההנאה הגדולה ביותר שלי היא לראות תלמידה ותלמיד שרכשו יכולות חדשות ומשופרות להופעה ומבצעים בהצלחה, באסרטיביות, בביטחון עצמי ובהנאה נאום, הופעה ופרזנטציה מול קהל (וזוכים למחיאות כפיים). 

מסלול האימון כולל מפגשים אישיים בשיטת "אחד על אחד" המתבצעים בסטודיו ICU בתל אביב (קרוב לתחנת הרכבת השלום - עזריאלי) ובסודיות מוחלטת !


סלבס שסבלו מפחד קהל ומחרדת קהל 
ה"מלך" אלביס פרסלי (ראו בתצלום משמאל), הזמרת ברברה סטרייסנד, הזמרת שירי מימון, הדוגמנית אסתי גינצבורג, הראפר אמנם, הנסיך הבריטי הארי ואחרים.


סליחה: האימון מיועד לנשים ולגברים ומנוסח לעיתים בגוף זכר רק לצורך הקיצור
 
אבינעם הדס - ICU ISRAEL
       רחוב נחלת יצחק 28, תל אביב 67448         
טלפון: 03-6090494   |   נייד: 052-3374740
e-mail :icu@avinoam-hadas.co.il  
AVINOAM HADAS
Public Speaking, Media Training, Presentation Skills
Tel: +972-52-3374740  +972-3-6090494